Vyberte klíčové slovo Folder
Pohledový Beton 3D tisk Albánie Alpy Anglie Argentina Architektura Architektura v ppřírodě Architektura v přírodě Ateliér Atrium Austrálie Balkón Bambus Barevnost Barva Bazén Belgie Beton Bezrámové zasklení Bílá Bosna a Herzegovina Brazílie Bulharsko Bunkr Cetris Cihla Cihly Copilit Corian Corten Costa Rica Černá Červná Česká republika Čína Dánsko Děrovaná fasáda Děti Dočasné stavby Domov důchodců Doprava Došková střecha Drobné stavby Drřevěná fasáda Dřevěná fasáda Dřevo Dřevo v interiéru Dřevo v nteriéru Dřevostavba Dvojdům Dvorana Ekvádor Estonsko Eternit Fasádní pohledový beton Finsko Francie Gabiony Garáže Gruzie Guerrilla gardening Guma Hliníková fasáda Horská chata Chata Chile Chorvatsko Interiér Iran Irsko Island Itálie Izrael Japonsko Jižní Afrika Jižní Korea Kámen Kanada Kancelář Karton Kinetická architektura Kino Klenba Knihovna Kolumbie Kompozice Kontejner Konverze Konzola Korea Korten Koupelna Kov Kovová fasáda Krb Krychle Kuchyň Laminát Lávka Lego Lehký obvodový plášť Lepené dřevo Libanon Lícové zdivo Lichtenštejnsko Litva Loft Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Malý rodinný dům Měděná fasáda Membrána Městský mobiliář Mexico Mexiko Minimalismus Moderní rdinný dům Moderní rodinné domy Moderní rodinný dům Moderní rodnný dům Moderný rodinný dům Modul Molo Most Mrakodrap Náměstí Německo Nerez Nerezová fasáda Nizozemí Norsko Nový Zéland Obytný prostor s galerií Ocel Ocelový rám Okenice Olympiáda Londýn 2012 Openspace Oplocení Organická architektura Osazení do terénu OSB v interiéru Osvětlení Park Pavlač Perforovaný plech Peru Plastika Plech Pneumatická konstrukce Pohledový beton v interiéru Pohyblivá fasáda Polsko Polykarbonát Pororošt Portugalsko Pozinkovaná fasáda Prefabrikovaná stavba Prezentace Přestavba Příroda Pultová střecha Rakousko Rekonstrukce Rodinný dům ve svahu Rostoucí dům Royhledna Rsakousko Rumunsko Rusko Řadové domy Řecko Saúdská Arábie Sauna Sedlová střecha Showroom Schodiště Singapur Skleněná fasáda Sklo Sloupy Slovensko Slovinsko Slunolamy Sociální bydlení Socha Soutěž Spojené arabské emiráty Spojené státy americké Stadion Stanová střecha Stodola Streetart Studentské bydlení Světlík Šedová střecha šikmá střeha Šindel Španělsko Švédsko Švýcarsko Tahokov Taiwan Terasa Terasa na střeše Textil Thajsko Tunisko Ukrajina Umění Umění ve veřejném prostoru Urbanismus Uruquai Uruquay USA Úzká parcela Ve svahu Velká Británie Venezuela Veřejný prostor Vietnam Vinařství Vlnitý plech Vnitřní dvůr Voda Vyhlídka Zábradlí Zahradní architektura Zatravněná fasáda Zeleň Zelená architektura Zelená střecha Zrcadlení
Vyhledávání

Bolton Residence

Bolton Residence

Foto: Adrien Williams & David Dworkind

Venkovský dům navržený v dokonalé symbióze s okolní malebnou krajinou na zalesněné půdě v Quebecu. Dům se skládá ze dvou hlavních struktur nad sebou: betonový blok spodního podlaží částečně zabudovaný do svahu, přičemž horní patro je umístěno v sedlovém bloku, které je oblečeno v plechové falcované šedé fasádě. Vykonzolované štítové zatřesení dává pocit, jakoby dům proplouval mezi stromy. Výhledy na horu Orford a údolí níže jsou rámovány dlouhým vodorovným oknem. Kuchyně a hlavní koupelna tvoří „černý“ objem ve středu domu, který dělí pobytové prostory od ložnice.

Celý článek

Rodinný dům v Tsutsumin

Rodinný dům v Tsutsumin

Foto: Shigeru Fuse


Dvoupodlažní dům v japonském městě Noda nabízí příjemné výhledy do okolní krajiny. Byl dokončen pro mladý pár třicátníků jako obytný blok, který sousedí s rozlehlou plochou parku. Úhlová konkrétní podoba budovy je v kontrastu s více ortodoxním charakterem sousedních staveb.

Celý článek

Plastika stromu od Johna Grade

Plastika stromu od Johna Grade

Foto: John Grade

John Grade vytvořil sochu stromu zhotovenou z přesného sádrového odlitku za spolupráce několika lidí. Více ZDE na videu.

Celý článek

Room on the roof- bydlení ve věži

Room on the roof- bydlení ve věži

Foto: i29,Ewout Huibers

V centru Amsterdamu vznikl v rámci uměleckého festivalu tento projekt. Polovina prostoru v historické věži je vyskládána z dřevěných boxů, kterými se pomocí žebříků prolézá až ke stropu. Druhá polovina je v kontrastu- bílá, prázdná jen s křesílkem a stolečkem.

Celý článek

Dřevěná chata v Norsku

Dřevěná chata v Norsku

Foto: Soren Harder Nielsen

Tento dřevěný srub v mírném svahu byl navržen tak, aby poskytoval komfortní ubytování pro pětičlennou rodinu v průběhu různých ročních období v regionu. Půdorysný tvar do „V“ svírá úhel 45°. Jedna větev obsahuje kuchyň a jídelnu, zatímco druhá nabízí intimní místnosti vložené do svažitého terénu.

Celý článek

Vodní dům z kontejnerů

Vodní dům z kontejnerů

Foto: Aidan Monaghan Photography

Dům se nachází na břehu řeky "Grillagh", kde mladý architekt Patrick Bradley navrhl konstrukci z kontejnerů v malebné historické krajině Drumlamph Woodland. Dům je první moderní lodní kontejner postaven v Severním Irsku, s primární strukturou ze čtyř 45 palcových přepravních kontejnerů, které vytvořily dvě konzolové formy. Dispozica byla navržena pro maximální výhled do okolní krásné krajiny.

Celý článek

Konverze bunkru na víkendový dům

Konverze bunkru na víkendový dům

Foto: B-ild,Tim Van de Velde

Malý bunkr v Nizozemí se proměnil v víkendový domek. Vnitřek bunkru, který je jen 1,8metrů vysoký je vybaven dřevěným nábytkem, který je flexibilní- stůl i žiličky jde schovat do skříně a z obýváku se stane ložnice. Nedostatek prostoru uvnitř kompenzují architekti z B-ILD vnější dřevěnou platformou. Půdorys terasy je stejný jako půdorys bunkru- díky tomu si uvědomíme, kolik zabírá v bunkru místa beton.

Celý článek

Rodinný dům u golfového hřiště

Rodinný dům u golfového hřiště

Foto: Fernando Guerra

GGLL Atelier navrhl domov pro čtyřčlennou rodinu, který je v těsné blízkosti golfového hřiště. Dům má půdorysný tvar L. Garáž, vinný sklep, herna a kino jsou umístěny v přízemí, zatímco obývací pokoje, ložnice a knihovny se nacházejí v patře prvním. Terasa zabírá střechu s výhledem na golfové hřiště.

Celý článek

Kamenný dům v ocelovém rámu

Kamenný dům v ocelovém rámu

Foto: Eugeni Bach

Rodinný kamenem obložený dům v ocelovém skeletu, který zároveň respektuje místní tradice a obsahuje typické znaky pro tradiční venkovskou architekturu. 

Celý článek

Degustační hotel vín v Portugalsku

Degustační hotel vín v Portugalsku

Foto: Do Mal o Menos

Rekonstrukce hospodářské stavby v nový hotel, určený pro degustaci vína, který dokonale respektuje a zachovává místní tradice a zapadá do okolní krajiny.

Celý článek