Vyberte klíčové slovo Folder
Pohledový Beton 3D tisk Albánie Alpy Anglie Argentina Architektura Architektura v ppřírodě Architektura v přírodě Ateliér Atrium Austrálie Balkón Bambus Barevnost Barva Bazén Belgie Beton Bezrámové zasklení Bílá Bosna a Herzegovina Brazílie Bulharsko Bunkr Cetris Cihla Cihly Copilit Corian Corten Costa Rica Černá Červná Česká republika Čína Dánsko Děrovaná fasáda Děti Dočasné stavby Domov důchodců Doprava Došková střecha Drobné stavby Drřevěná fasáda Dřevěná fasáda Dřevo Dřevo v interiéru Dřevo v nteriéru Dřevostavba Dvojdům Dvorana Ekvádor Estonsko Eternit Fasádní pohledový beton Finsko Francie Gabiony Garáže Gruzie Guerrilla gardening Guma Hliníková fasáda Horská chata Chata Chile Chorvatsko Interiér Iran Irsko Island Itálie Izrael Japonsko Jižní Afrika Jižní Korea Kámen Kanada Kancelář Karton Kinetická architektura Kino Klenba Knihovna Kolumbie Kompozice Kontejner Konverze Konzola Korea Korten Koupelna Kov Kovová fasáda Krb Krychle Kuchyň Laminát Lávka Lego Lehký obvodový plášť Lepené dřevo Libanon Lícové zdivo Lichtenštejnsko Litva Loft Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Malý rodinný dům Měděná fasáda Membrána Městský mobiliář Mexico Mexiko Minimalismus Moderní rdinný dům Moderní rodinné domy Moderní rodinný dům Moderní rodnný dům Moderný rodinný dům Modul Molo Most Mrakodrap Náměstí Německo Nerez Nerezová fasáda Nizozemí Norsko Nový Zéland Obytný prostor s galerií Ocel Ocelový rám Okenice Olympiáda Londýn 2012 Openspace Oplocení Organická architektura Osazení do terénu OSB v interiéru Osvětlení Park Pavlač Perforovaný plech Peru Plastika Plech Pneumatická konstrukce Pohledový beton v interiéru Pohyblivá fasáda Polsko Polykarbonát Pororošt Portugalsko Pozinkovaná fasáda Prefabrikovaná stavba Prezentace Přestavba Příroda Pultová střecha Rakousko Rekonstrukce Rodinný dům ve svahu Rostoucí dům Royhledna Rsakousko Rumunsko Rusko Řadové domy Řecko Saúdská Arábie Sauna Sedlová střecha Showroom Schodiště Singapur Skleněná fasáda Sklo Sloupy Slovensko Slovinsko Slunolamy Sociální bydlení Socha Soutěž Spojené arabské emiráty Spojené státy americké Stadion Stanová střecha Stodola Streetart Studentské bydlení Světlík Šedová střecha šikmá střeha Šindel Španělsko Švédsko Švýcarsko Tahokov Taiwan Terasa Terasa na střeše Textil Thajsko Tunisko Ukrajina Umění Umění ve veřejném prostoru Urbanismus Uruquai Uruquay USA Úzká parcela Ve svahu Velká Británie Venezuela Veřejný prostor Vietnam Vinařství Vlnitý plech Vnitřní dvůr Voda Vyhlídka Zábradlí Zahradní architektura Zatravněná fasáda Zeleň Zelená architektura Zelená střecha Zrcadlení
Vyhledávání

Univerzitní kampus a vědecko-technologický park

Univerzitní kampus a vědecko-technologický park

Foto: Courtesy of CANVAS Arquitectos

Nová univerzitní čtvrť má jedinečnou příležitost definovat urbanistickou strukturu, která posiluje městskou identitu a zároveň vytváří strukturu - vztah, který integruje univerzitní program do průmyslového výzkumu. Nový areál má jasnou geometrii, která umožňuje logické uspořádání budov a infrastruktury, a zároveň je uspořádání otevřeno a pevně spjato s územím, citlivé na krajinu a její topografii.

Celý článek

Bungalov u jezera Steinsfjorden

Bungalov u jezera Steinsfjorden

Foto: Photograph by Atelier Oslo

Dům u jezera umístěný do zalesněného svahu vysoko nad norským jezerem od ateliéru OSLO. Vytváří příjemně tvarované vnitřní prostory navrženy jako rozlehlé dřevěné jeskyně zabudované do svažitého břehu jezera Steinsfjorden. Bungalov má velké prosklené stěny orientované k jezeru. Podlaha objektu navazuje na terén a rozděluje plán do několika úrovní, které rovněž definují různé funkční zóny.

Celý článek

Vzdělávací středisko Mont de Marsan

Vzdělávací středisko Mont de Marsan

Foto: Marjan Hessamfar and Joe Vérons

Tato řada krabic oděných do dřeva, která vyčnívá z umělého svahu v Mont de Marsan je vzdělávací komplex koncipovaný pro 600 studentů. Šest výukových center je k dispozici pro školení. Budova upřednostňuje místní druh dřeva - námořní borovici. Stavba se jeví jako „výkladní skříň“ stavebních materiálů v regionu jako důkaz o místních znalostech.

Celý článek

Obchod Paul Smith v Asii

Obchod Paul Smith v Asii

Foto: Yongkwan Kim

Britská slavná módní značka Paul Smith otevírá svůj první asijský vlajkový obchod v Koreji, v části Gangnam - obchodní centrum luxusních značek. Betonová organická skořepina tvoří základní hmotu obchodu, který vyžaduje maximální užitnou plochu.

Celý článek

Rodinný dům Grimisuat

Rodinný dům Grimisuat

Foto: Anakoarchitecture

Třípodlažní rodinný dům v jehož středu stojí schodiště a krb. Fasáda z pohledového betonu je v kontrastu s modřínovými rámy oken a lehkého čistého interiéru.

Celý článek

Ubytování v Chile ze surového dřeva

Ubytování v Chile ze surového dřeva

Foto: Alejandro Soffia, Pablo Casals-Aguirre and Juan Durán

Pětice budov low – costového ubytování se nachází na severním konci pláže v Quintero v části Chile Valparaíso pod názvem Hostal Ritoque. První trojicí jsou dvoupodlažní penziony, které mají společnou budovu s kuchyní, jídelnou a společenskou místností. Posledním pátým objektem je budova pro majitele komplexu. Pro návrh byl stanoven velmi nízký rozpočet. Z tohoto důvodu byl použit materiál ze surového dřeva – borovice, který umožnil kvalitní provedení za nízkou cenu.

Celý článek

VORTEX

VORTEX

Foto: 1024 architecture

VORTEX je nová světelná "socha" umístěna v unikátním projektu Darwin ecosystem Project’s green building v Bordeaux ve Francii. Architektonický fragment z lešení, který je pokryt surovým dřevem - kůží, na které jsou instalovány osvětlovací LED pásy. Sloučení organických materiálů s novými technologiemi vytváří toto umělecké dílo, které obaluje a objímá lávku mezi komplexy dvou budov. Svou přítomností zde vyvolává dynamickou energii jako živý prvek.

Celý článek

Kontejnerové kanceláře v Šanghaji

Kontejnerové kanceláře v Šanghaji

Foto: Su shengliang

Modulární stavba v okrese Qingpu v Šanghaji je dočasný projekt kancelářských prostorů k pronajmutí. Omezený rozpočet klienta vedl k levnému a efektivnímu řešení, které je zároveň velmi rychlé na výstavbu.

Celý článek

Rodinný dům se skrytou zahradou

Rodinný dům se skrytou zahradou

Foto: Shigetomo Mizuno

Architekt Hisanori Ban dokončil rodinný dům, který se vyznačuje zapuštěnou zahradou obklopenou betonovou zdí. Část bydlení se nachází na západním okraji pozemku. Z obývacího pokoje je majitelům poskytnut výhled do zelené soukromé zahrady, která vytváří jakési hlediště. Kromě toho svažitá zahrada zahrnuje i jiné funkce. Obsahuje v sobě 30 metrů dlouhé geotermální trubice, které pomáhají regulovat a stabilizovat teplotu uvnitř objektu.

Celý článek

"Parasite" pavilon v Benátkách

Foto: © Marco Cappelletti

Je mnoho způsobů jak definovat prostor, jedním z nich je vytvořit hranice. Tento nový pavilon je výsledkem intenzivního pětidenního workshopu, ve spolupráci s architekty a studenty z Evropy, Austrálie a Číny.

Celý článek